„Dzikie Róże” rozdane. Dawid Żłobiński doceniony przez publiczność i prezydenta

W Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się gala 31. Plebiscytu publiczności „O Dziką Różę”. Statuetki trafiły do reżysera Mateusza Pakuły oraz aktorów Joanny Kasperek i Dawida Żłobińskiego, który otrzymał również nagrodę przyznawaną przez Prezydenta Miasta Kielce. Gośćmi wydarzenia był prezydent Kielc Bogdan Wenta, jego zastępca Marcin Chłodnicki i Sławomir Stachura, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

Plebiscyt Publiczności „O Dziką Różę” był zwieńczeniem sezonu artystycznego 2022/2023 w Teatrze im. S. Żeromskiego. W tegorocznym plebiscycie głosy oddało 1417 widzów. Wśród aktorek zwyciężyła Joanna Kasperek (po raz piąty), zdobywając 289 głosów. Na drugim miejscu z 270 głosami była Beata Pszeniczna, a na trzecim z 268 głosami Ewelina Gronowska. Wśród aktorów zwyciężył Dawid Żłobiński (po raz ósmy), otrzymując 349 głosów. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Plata – 288 głosów, a na trzeciej Mateusz Bernacik – 195 głosów. Publiczność wybrała także najpopularniejszy spektakl. Na najwyższym miejscu podium znalazł się „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” – 493 głosy. Tuż za nim znalazły się: „Żywot i śmieć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” – 217 głosów oraz „Miarka za miarkę” – 210 głosów.

Swoje wyróżnienia przyznali też dziennikarze kieleckich mediów, władze regionu oraz przyjaciele teatru. Dziennikarze kieleckich mediów za najlepszy spektakl sezonu uznali „Żywot i śmieć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” w reżyserii Łukasza Kosa. Natomiast swoją Dziką Różę przyznali Andrzejowi Placie.

Nagroda Prezydenta Miasta Kielce trafiła do Dawida Żłobińskiego, za rolę Hersha Libkina, w spektaklu „Żywot i śmieć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia” w reżyserii Łukasza Kosa.  Dawid Żłobiński pochodzi z Krakowa, do stałego zespołu kieleckiego teatru należy od 2004 roku. Na swoim koncie ma już siedem dzikich róż od publiczności i jedną od dziennikarzy.  

Przyznane nagrody:

Nagroda Wojewody Świętokrzyskiego dla Edwarda Janaszka,

Nagroda Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla Beaty Pszenicznej,

Nagroda Prezydenta Miasta Kielce dla Dawida Żłobińskiego,

Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru dla Beaty Pszenicznej,

Nagroda Stowarzyszenia im. Jana Karskiego dla Mateusza Bernacika,

Dzika Róża Radia Kielce dla Janusza Głogowskiego.

Dzika Róża TVP Kielce dla Wojciecha Niemczyka,

Dzika Róża Echa Dnia dla Dawida Żłobińskiego,

Dzika Róża Portalu Informacji Kulturalnej dla Wiktorii Grabowskiej,

Dzika Róża Radia RMF Maxx dla Anny Antoniewicz,

Dzika Róża Radia Rekord dla Mateusza Bernacika,

Dzika Róża Telewizji Świętokrzyskiej dla Kuby Golli,

Dzika Róża Gazety Wyborczej Kielce dla Mateusza Bernacika

Dzika Róża Studentów UJK dla Beaty Pszenicznej.

Nagroda Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach dla człowieka teatru niezwiązanego ze sceną trafia do garderobianej Agnieszki Oziminy.

Powrót na początek strony