Eko sztuka z aktywnym udziałem kieleckich uczniów

W Kieleckim Centrum Kultury odbył się pokaz spektaklu ekologicznego pt. „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. Muzyczną opowieść o świecie, w którym barak zasad doprowadził do zanieczyszczenia środowiska, oglądały dzieci. W wydarzeniu dział wzięła wiceprezydenta Kielc Agata Wojda.

Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy Teatru Katarynka z firmą Tetra Pak oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce. To także wyróżnienie dla Kielc za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Akcja Re!Generacja.

Spektakl był elementem kampanii edukacyjnej prowadzonej przez producenta opakowań. Miasta biorące udział w projekcie konkurowały w zakresie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu kartonów po płynnej żywności – w przeliczeniu na jednego mieszkańca.  

Za uzyskanie pierwszego miejsca, Kielce otrzymały drewniany plac zabaw wraz z ekoinstalacją, który stanął na terenie Parku Czarnów. Najmłodsi mieszkańcy osiedla i miasta mają do dyspozycji wieżę ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową, podwójną huśtawkę, huśtawkę wagową, bujak, mostek i linarium. Dodatkowo obok placu znajduje się ścieżka edukacyjna składająca się z pięciu tablic edukacyjnych oraz pięciokomorowy kosz na odpady z edukacyjną grą terenową.

W ramach przedstawienia młodzi widzowie zostali zaproszeni do aktywnego udziału, tańca i śpiewu. Dzieci wzięły też udział w ekologicznym konkursie z nagrodami.

Powrót na początek strony