Ekologiczny spektakl dla dzieci

Ponad 300 dzieciaków w wieku od 4 do 10 lat z miejskich placówek oświatowych obejrzało spektakl pt. „Innowacyjne i Ekologiczne Środki Transportu”. Mali widzowie wspólnie z bohaterami przedstawienia rozwiązywali łamigłówki dotyczące ochrony środowiska. Pokaz był częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej realizowanej przez Miasto Kielce.

W Kinie Moskwa podopieczni Przedszkoli Samorządowych nr 18, 31 i 33 oraz uczniowie Szkół Podstawowych nr 22, 34 i 39 wzięli udział w ekologicznej, teatralnej zabawie. Spektakl wystawiło Krakowskie Biuro Promocji Kultury. Za scenariusz i reżyserię odpowiadała Aleksandra Kowalczyk, a za scenografię i kostiumy Maria Maj. Oprawę muzyczną zrealizował Michał Mach.

Występ miał charakter interaktywny. Dzieci miały do wykonania szereg zadań, które ułatwiły im przyswojenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska m.in. innowacyjnych i ekologicznych środków transportu. Wspólnie z bohaterami przedstawienia widzowie rozwiązywali łamigłówki i śpiewali piosenki.

Spektakl był III etapem kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej niskoemisyjnego transportu pod hasłem: „Innowacyjne i ekologiczne środki transportu”.

Celem przedstawienia była edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz innowacyjnych, alternatywnych rozwiązań w zakresie przemieszczania się, a co za tym idzie, przyczyniających się do ochrony klimatu. Ponadto rozwijanie myślenia prospektywnego i kształtowanie odpowiedzialności za stan środowiska i zasobów surowców energetycznych w perspektywie kilkudziesięciu lat.

Spektakl powstał w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej dotyczącej niskoemisyjnego transportu pn. „Innowacyjne i Ekologiczne Środki Transportu”, która jest realizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji, w kwocie 23 760 zł. 

Ministerstwo_Klimatu_i_Środowiska_logo_2022.png

indeks.png WFOŚiGW2.jpg

Powrót na początek strony