Endorfiny Dla Maliny - charytatywny festyn i bieg na 200 km w Kielcach

Malwina Trojan Kielce
Fb

W weekend 11 i 12 czerwca na kielczan czeka dwudniowe wydarzenie charytatywne "Endorfiny Dla Maliny". Na terenie Centrum Sportowo- Rekreacyjnego Stadion odbędzie się festyn rodzinny połączony biegiem Marcina Długaosza, z którego pełny dochód zostanie przeznaczony na ratowanie życia Malwinki Trojan z Kielc.

Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

Jednym z inicjatorów wydarzenia jest pochodzący z Kielc dziennikarz TVP Sport i Kanału Sportowego Marcin Długosz, który już trzeci rok z rzędu podejmie tego typu wyzwanie. Tym razem przebiegnie po kieleckich ulicach 200-kilometrów dla 2-letniej Malinki Trojan z Kielc. Dziewczyna zmaga się z neuroblastomą.

Biegowi będzie towarzyszył festyn charytatywny na parkingu przy Hotelu 365, będą m.in. grille, animacje dla dzieci, pokaz strażaków pożarnych z wykorzystaniem wozu strażackiego, spotkania ze sportowcami i nie tylko, licytacje przeróżnych przedmiotów i usług. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na zbiórkę dla Malinki.

- Wierzymy, że i tym razem nam się uda i postawimy kolejny krok w drodze do pomagania. Chcemy, żeby cała impreza pokazała, że kielecka społeczność tworzy wielką rodzinę i potrafi pomagać oraz dobrze się bawić – zapowiadają organizatorzy.

Swój udział w biegu i festynie potwierdzili m.in. dziennikarze Tomasz Smokowski i Mateusz Święcicki, Paweł Golański, Leszek Ojrzyński oraz przedstawiciele Łomży Vive Kielce.

Szczegóły akcji dostępne są na stronie: https://endorfinydlamaliny.wixsite.com/2022

Więcej o chorobie Malinki oraz skarbonkę, z której dochód przeznaczony zostanie na jej leczenie na: https://bit.ly/3Pya29w

 PlakatMk2_PNG.jpg

Powrót na początek strony