Energetyczne Centrum Nauki KPT w finale konkursu Popularyzator Nauki 2022!

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego znalazło się wśród finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2022 w kategorii Instytucja! Już 9 grudnia poznamy zwycięzców.

Konkurs Popularyzator Nauki od 2005 roku jest corocznie organizowany przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej ze środków programu „Nauka dla Społeczeństwa” Ministerstwa Edukacji i Nauki i ma na celu wyróżnienie osób, instytucji oraz zespołów, które zajmują się popularyzacją nauki wśród Polaków.

Jak podaje serwis Nauka w Polsce, w tegorocznej, 18. edycji konkursu zakwalifikowane zostały 84 zgłoszenia: w kategoriach “Naukowiec” (24), Animator oraz Zespół (po 17), Instytucja (16), Media (10). Spośród 84 zgłoszeń Jury wyłoniło z każdej z kategorii w sumie 17 finalistów. Energetyczne Centrum Nauki KPT znalazło się w finałowej trójce w kategorii Instytucja.

 To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, że po raz kolejny nasze Energetyczne Centrum Nauki jest w finale konkursu Popularyzator Nauki. Już samo znalezienie się w tak zacnym gronie finalistów jest dla nas niebywałą nobilitacją – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. – Cieszymy się, że 7 letnia działalność ECN, działania naszych wspaniałych edukatorów na rzecz popularyzacji nauki wśród dzieci, młodzieży, dorosłych, całych rodzin, szeroka współpraca z uczelniami, gronem pedagogicznym, organizacjami, jednostkami zajmującymi się edukacją, udział w licznych projektach, również międzynarodowych, zostały docenione. Bardzo dobrze wiemy, jak ważna jest nauka już od najmłodszych lat i kształtowanie postaw, które w przyszłości zaowocują sukcesem w życiu zawodowym. Jako Kielecki Park Technologiczny mocno wspieramy również postawy przedsiębiorcze. Kto wie, może wśród naszych ECN’owych gości pojawią się wielcy odkrywcy, którzy dokonają przełomowych odkryć? A może i przyszli przedsiębiorcy, którzy wybiorą właśnie KPT na miejsce rozwoju swojego biznesu? Wyniki Konkursu Popularyzator Nauki poznamy już 9 grudnia. Mamy nadzieję, że tegoroczna siódemka będzie dla nas szczęśliwa i uda się nam uzyskać tytuł Popularyzatora Nauki – dodaje.

Więcej na temat konkursu na stronie NAUKA W POLSCE.

Źródło: Kielecki Park Technologiczny

Powrót na początek strony