Energetyczne Centrum Nauki wyróżnione w konkursie Popularyzator Nauki

Energetyczne Centrum Nauki
zdj. KPT

Specjalne wyróżnienie kapituły konkursu Popularyzator Nauki zdobyło Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wyróżnienie przyznano w kategorii Instytucja. W tegorocznej edycji zakwalifikowano 84 zgłoszenia z całej Polski.

Konkurs Popularyzator Nauki od 2005 roku jest corocznie organizowany przez serwis Nauka w Polsce, wydawany przez Fundację Polskiej Agencji Prasowej ze środków programu „Nauka dla Społeczeństwa” Ministerstwa Edukacji i Nauki i ma na celu wyróżnienie osób, instytucji oraz zespołów, które zajmują się popularyzacją nauki wśród Polaków.

Nagrodę Główną w tej edycji konkursu otrzymał znany i ceniony dr Paweł Grzesiowski, pediatra, prezes Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. zagrożeń epidemicznych.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Justyna Lichosik zauważa, że nagroda jest formą docenienia siedmioletniej działalności ECN, w tym pracy na rzecz popularyzacji nauki wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin. - Bardzo dobrze wiemy, jak ważna jest nauka już od najmłodszych lat i kształtowanie postaw, które w przyszłości zaowocują sukcesem w życiu zawodowym – mówi dyrektor KPT.

Energetyczne Centrum Nauki KPT to wyjątkowa wystawa na temat energii składająca się z 28 interaktywnych stanowisk do eksperymentowania, laboratorium, kino oraz Energetyczny Ogród Doświadczeń przeznaczony do naukowej przygody w plenerze. Do dziś Centrum odwiedziło blisko 130 tys. osób. ECN działa jako dział Kieleckiego Parku Technologicznego. Na co dzień Centrum zajmuje się prowadzeniem warsztatów z zakresu biologii, chemii, fizyki czy programowania, ale także organizuje rozmaite wydarzenia i bierze udział w inicjatywach zewnętrznych. Działalność ECN to również współpraca z uczelniami, innymi instytucjami zajmującymi się edukacją, stowarzyszeniami, organizacjami, realizacja projektów, również o charakterze międzynarodowym.

źródło KPT

Powrót na początek strony