Europejski szczyt OBWE w rękach Targów Kielce!

Umowę na organizację spotkania Rady Ministerialnej OBWE w Łodzi, w czwartek 27 października, podpisały Targi Kielce i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Przygotowanie europejskiego szczytu, zapowiedzianego na początek grudnia, to pierwsze tej skali wydarzenie, jakie realizowane będzie przez Targi Kielce poza siedzibą ośrodka. Do tej pory podobne kongresy były domeną Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- Targi Kielce do przetargu na organizację konferencji OBWE przystąpiły wraz z warszawską Agencją Eventową El Padre – wyjaśnia prezes zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń - Zadaniem konsorcjum, jakie zawiązały obie spółki, a w którym jesteśmy liderem, jest miedzy innymi opracowanie koncepcji architektonicznej i jej zrealizowanie oraz przeprowadzenie wydarzenia dla 1300 osób.

Oprócz projektu architektonicznego do konsorcjum Targi Kielce – El Padre należą między innymi aranżacja wnętrz, wyposażenie sal konferencyjnych, stref przyjazdu szefów delegacji, powitań, centrum OBWE ds. dokumentacji i wsparcia konferencji, biur dla służb konferencyjnych i językowych OBWE,  biura rzecznika prasowego czy stref dla dziennikarzy, ale także np. punktu medycznego. Wśród zadań jest przygotowania infrastruktury technicznej, informatycznej i telewizyjnej oraz medialnej jak również systemów akredytacji i identyfikacji uczestników, materiałów informacyjnych i elementów identyfikacji wizualnej.

W grudniowym szczycie Rady Ministerialnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w której przewodnictwo w tym roku objęła Polska, weźmie udział 57 ministrów spraw zagranicznych państw-uczestników. Dyplomaci przyjadą do Łodzi na specjalne zaproszenie przewodniczącego OBWE, polskiego ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua, 1 i 2 grudnia, aby obradować w salach zrewitalizowanego obiektu dawnej elektrowni EC1 oraz dworca kolejowego Łódź Fabryczna.

Łódzki szczyt będzie  podsumowaniem przewodnictwa Polski w OBWE oraz okazją do oceny aktualnego poziomu bezpieczeństwa w obszarach euroatlantyckim oraz euroazjatyckim. Umożliwi też uczestnikom przeanalizowanie działań organizacji w sferze współpracy i bezpieczeństwa europejskiego.

Dzięki realizacji spotkania Rady Ministerialnej OBWE, Targi Kielce poszerzą swoje portfolio przedsięwzięć o charakterze międzynarodowym.  Przykładem możliwości kieleckiego ośrodka jest Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO), którego jubileuszowa, 30-sta już edycja, odbyła się na początku września. Salon zgromadził aż 613 wystawców z 33 krajów świata. Wystawę zbudowano w 7 halach i na terenie zewnętrznym , w sumie zajęła powierzchnię 29 tysięcy metrów kwadratowych, a ekspozycję zwiedziło 25 tysięcy osób. MSPO, trzecie w Europie targi branży obronnej po Paryżu i Londynie, to nie jedyne międzynarodowe wydarzenie w kalendarzu Targów Kielce. Na liście jest blisko 70 targów oraz kilkaset konferencji, kongresów, szkoleń, koncertów i mniejszych eventów.  

Powrót na początek strony