Festiwal „Duchowość i Działanie” po raz trzeci w Kielcach

kobieta z rozłożonymi rękami
promkultury.pl

Tegoroczna edycja Festiwalu dedykowana jest autonomii duchowej kobiet. W programie przewidziano wykłady i spotkania ze znawcami i adeptami praktyk świadomej duchowości, a także praktyczne warsztaty medytacji, projekcje filmowe i spektakl teatralny. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, a pomysłodawcą i dyrektorem Bogdan Białek. Festiwal rozpocznie się 10 listopada i potrwa pięć dni.

W piątek 10 listopada o godz. 17.30 odbędzie się wykład: „Moja duchowość: daleka od religijności, żydowska, kobieca…” Anny Dodziuk – psychoterapeutki, superwizorki Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Po nim o godz. 19.00 spotkanie z legendarną polską aktorką Mają Komorowską, profesorką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Oba spotkania odbędą się w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7.

W sobotę 11 listopada również przy ulicy Planty 7 zaplanowano całodniowy cykl warsztatów i medytacji wywodzących się z tradycji buddyzmu, przeznaczonych głównie dla kobiet i prowadzonych przez kobietę: Agatę Hae In – warsztaty medytacji i ćwiczeń oddechowych Sonyu, Małgorzatę Myoju Sieradzką – medytacja w ruchu i warsztat Ukryta Lampa, Julię Wahl i Agnieszkę Wołyńską – warsztat „Kochać mądrze – dlaczego miłość nie wystarczy?”.

W niedzielę 12 listopada odbędą się dwa spotkania warsztatowe pod hasłem „Karmienie swoich demonów, czyli jak odnaleźć wewnętrzne źródło mocy i mądrości” prowadzone przez Elżbietę Smoleńską, po południu zaś projekcja filmowa arcydzieła światowego kina - obrazu „Jeanne Dielman, Bulwar Handlowy, 1080 Bruksela” w reżyserii Chantal Akerman. Film będzie obecny również podczas czwartego dnia Festiwalu, 13 listopada. To estońsko-francusko-islandzki obraz: „Siostrzeństwo świętej sauny” w reżyserii Anny Hints dokumentujący kobiecą mądrość i wrażliwość. Obie projekcje odbędą się w kinie „Moskwa”.

W ostatnim dniu Festiwalu Duchowość i Działanie, we wtorek 14 listopada w Teatrze im. Stefana Żeromskiego odbędzie się spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” - monodram w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej. Będzie to sceniczna interpretacja biografii wybitnej poetki, matki zamordowanego przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej Grzegorza Przemyka. Spektakl został wyprodukowany przez warszawski Dom Spotkań z Historią.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Obowiązują zapisy na spotkania i warsztaty na http://jankarski.org.pl/festiwal/  

Wejściówki na seanse filmowe do odebrania w Kinie Moskwa, na spektakl w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Fundacji im. Róży Luksemburg.

Powrót na początek strony