Festiwal Małych Odkrywców na zakończenie przygody z geologicznymi perełkami Kielc

Eksperymenty, warsztaty, pokazy, zabawy i wiele innych atrakcji, a to wszystko w ramach Festiwalu Małych Odkrywców w Centrum Geoedukacji. W niedzielę, 3 lipca odbyła się ostatnia część GeoFestiwalu Kielce 2022. Tego dnia atrakcji nie zabrakło, zarówno dla fanów nauki, jak i górskich wycieczek.

Podczas spotkania na Wietrzni na zwiedzających czekały eksperymenty, warsztaty oraz pokazy popularnonaukowe przygotowane przez miejskie instytucje oraz partnerów wydarzenia. Odbyły się pokazy z dziedziny fizyki i chemii, warsztaty związane z historią i ginącymi zawodami. Nie zabrakło też strefy zabaw i eksperymentów "Podróże w Czasoprzestrzeni". 

Dla sympatyków górskich wycieczek przygotowano spotkania z podróżnikami specjalizującymi się w tej dziedzinie: Tomaszem Habdasem oraz Łukaszem i Mikołajem Adamczykami.  

W ramach wydarzenia uczestnicy mogli odkrywać również tajniki fotografii krajobrazowej. Warsztaty fotograficzne "Akademia Piorunografii" przeprowadzone zostały przez Michała Pioruna – fotografa, przewodnika górskiego i geografa.

Gospodarzem wydarzenia była Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji, dlatego podczas imprezy nie zabrakło akcentów geologicznych. Warsztaty szlifierskie "MASTER-SZLIF" i gra edukacyjna "MISJA CHRONOS" wraz z wirtualną podróżą przez dzieje Ziemi na pokładzie kapsuły 5D z pewnością zainteresowały małych i dużych odkrywców – uczestników Geofestiwalu.

Powrót na początek strony