Festiwal Wiatru na kieleckich osiedlach

W tym tygodniu w ramach I Festiwalu Wiatru odbedą się jeszcze dwa pikniki rodzinne na kielekcich osiedlach - w piątek, 24 września na osiedlu Podkarczówka a w sobotę, 25 września nad Zalewem Kieleckim. Mimo niesprzyjajacej pogody, ponad 100 osób skorzystało z atrakcji przygotowanych na familijne spotkanie przy Przedszkolu Samorządowym nr 25 na osiedlu Sady.

W piątek, 24 września  bawimy się na osiedlu Podkarczówka, gdzie od 16:00 do 19:00 odbędzie się impreza pod nazwą „W porywach letniego wiatru”, którą Miasto Kielce organizuje wspólnie z Robotniczą Spółdzielnią Armatury. Wśród licznych atrakcji, na mieszkańców czekają: dmuchana zjeżdżalnia, pokazy baniek mydlanych i latawców, animacje, gry i zabawy, w tym wyścigi stateczków napędzanych podmuchem dla dzieci oraz bezpłatna wata cukrowa i grill. Będzie malowanie dziecięcych buziek oraz warsztaty aromaterapii. Jedną z atrakcji będzie stoisko Energetycznego Centrum Nauki KPT. Pokazy przygotuje też Policja i Straż Miejska. Będzie można również uzyskać informacje na temat najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy na teren zielony pomiędzy ul. Kalcytową, Galenową, a SP nr 31.

W trakcie pikniku odbędzie się już II edycja „Bitwy na dzwony” - Uroczysko vs. Podkarczówka. Mieszkańcy Uroczyska oddawali już opakowania z tworzyw sztucznych na swojej imprezie w dniu 18 września, teraz kolej na Podkarczówkę. Wygra to osiedle, którego mieszkańcy przyniosą więcej opakowań. Butelki plastikowe i tym podobne trzeba oddać do ustawionego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami  pojemnika, tzw. „dzwon”. Za przyniesienie co najmniej trzech opakowań czeka nagroda.

W sobotę 25 września, w godz. 15:00 -17:00, cykl pikników zwieńczą Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Kielc na Zalewie kieleckim, którym towarzyszyć będzie piknik rodzinny pn. „Wiatr w żagle”. Na wszystkich chętnych czekają rowery wodne, przejażdżki motorówkami, kajaki, animacje, muzyka  oraz liczne konkursy nie tylko dla dzieci. Imprezę współorganizują Uczniowski Klub Sportowy „Zalew Kielce” i Miasto Kielce.

W miniony poniedziałek odbył się „Piknik rodzinny - Wietrzne inspiracje” zorganizowany w ramach I Festiwalu Wiatru przez Przedszkole Samorządowe nr 25 na osiedlu Sady. Dzieci wraz z opiekunami, ale także mieszkańcy mogli skorzystać z licznych atrakcji. Na pikniku spotkało się ponad 100 osób.

Ogromnym powodzeniem cieszył się pokaz Szalonego Naukowca, przejazd kucykiem czy animacje dla dzieci. Można było złożyć wizytę w wozie strażackim i obejrzeć liczne pokazy, m.in. występ chóru "Małe nutki". Na smakoszy czekał grill, swojskie jadło, kawiarnia z domowym ciastem oraz saturator z wodą z sokiem z Wodociągów Kieleckich.

Imprezę zwieńczył Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce w przeciąganiu liny dla mężczyzn. Startowali w nim ojcowie dzieci z Przedszkola nr 25. Wygrali ojcowie najmłodszej grupy.

- Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy z zaangażowaniem pomagali nam w organizacji całego wydarzenia. podkreśla Jolanta Perlak-Patyńska, dyrektor placówki. - Bez was drodzy rodzice, ten dzień nie byłby tak wyjątkowy! Mamy nadzieję, że się świetnie bawiliście. Rodziny, które tego dnia nie mogły zjawić się na naszym pikniku rodzinnym, zapraszamy na kolejne wydarzenia, organizowane w naszym Przedszkolu - dodaje Jolanta Perlak-Patyńska.