Festyn Rodzinny Uroczyska

Dużo dobrej zabawy i pozytywnej energii czekać będzie na wszystkich w sobotę, 17 czerwca na terenach zielonych przed budynkiem Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W programie jest dużo muzyki, pokazów, warsztatów dla małych i dużych, dmuchańce i kino letnie. Wystarczy zabrać ze sobą tylko dobry humor. Zabawa wystartuje o godz. 14.

- Od wielu lat organizujemy spotkanie dla naszej lokalnej społeczności. Także w tym roku serdecznie zapraszamy wspólnie z naszymi partnerami na festyn pełen atrakcji dla każdego. Będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale przede wszystkim do spędzenia czasu razem, rozmów i międzypokoleniowego spotkania. Oczywiście podczas naszego festynu mile widziani są mieszkańcy innych osiedli Kielc – mówi Jerzy Moćko, prezes Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Patronat honorowy nad Festynem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

- Takie wydarzenia to doskonała okazja do poznania osób, z którymi mieszkamy na jednym osiedlu. Zwykle w ferworze codziennych obowiązków mijamy się tylko przelotnie na klatce czy w sklepie. W czasie międzysąsiedzkiego spotkania będzie czas na rozmowy – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

O dobrą zabawę zadbają m.in. Zespół BENE, Zespół Jaworzanki, Kapela Świętokrzyska, Kapela Podwórkowa, Kornelia Patro. Pokazy taneczne przygotuje Mimesis. Widzowie będą mogli podziwiać także akrobatki z „Przestrzeni lotu” i laureatkę „Mam Talent”, kobietę gumę - Agnieszkę Marczak. Wśród gości jest również Stowarzyszenie Miłośników Szwejka i Sztuk Wszelakich.  

Zaplanowano warsztaty plastyczne, grafiki, lepienia w glinie, szkolenie z hula hop i malowanie twarzy. Dzieciaki będą mogły za darmo poskakać na dmuchańcach czy zbudować mini osiedle z klocków lego z Edukido.

Swoje stoiska przygotują Straż Miejska, straż pożarna, policja i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Pilcha.

W czasie Festynu będzie można się także zrelaksować podczas ćwiczeń oddechowych w dźwiękach Surya Prema, wystarczy tylko zabrać ze sobą koc i matę.

Stoiska z tradycyjnymi daniami przygotują Koła Gospodyń Wiejskich: Tokarnianki, Florianki, Zelejowianki i Jaworzanki.

Nie zabraknie konkursów z nagrodami i grilla. Wodociągi Kieleckie będą częstować uczestników wodą z saturatora.

O godzinie 20:30 zaplanowano kino familijne na leżakach. Spółdzielnia zachęca do zabrania ze sobą ciepłego koca.

Powrót na początek strony