Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach dziś jeszcze nieczynne

Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach dziś jeszcze są nieczynne.  Podczas konferencji prasowej premiera RP 29 kwietnia podano informację, że biblioteki, muzea i galerie sztuki mogą wznowić działalność od 4 maja po uzgodnieniu z Sanepidem. Tej zgody na dziś rano nie było. - Jesteśmy przygotowani, ale czekamy na uzyskanie zgody z Sanepidu. Nasze placówki zostaną otwarte, kiedy otrzymamy to zezwolenie -  wyjaśnia Anna Żmudzińska, dyrektor instytucji.

Z ponownym otwarciem bibliotek będą się wiązały nowe procedury bezpiecznego korzystania z książnicy - Wszystko w trosce o naszych czytelników i pracowników -  podkreśla Anna Żmudzińska.

Czytelnicy nie będą mieli dostępu do księgozbioru oraz innych przestrzeni. Będą mogli wejść tylko do przedsionka danej filii, obowiązkowo w maskach i rękawiczkach, tu zdezynfekować dłonie. Każdą osobę obsługiwać będzie dwóch bibliotekarzy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jeden będzie przyjmował książki od czytelników, drugi zaś będzie je wypożyczał. Po każdym kontakcie z książką konieczna będzie dezynfekcja rękawic. Pracownicy będą oddzieleni od czytelników przezroczystą płytą.

W bibliotece, w wydzielonym miejscu, będzie mógł przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 metrów od siebie. - Bardzo nam zależy na sprawnej obsłudze, dlatego prosimy czytelników o przygotowanie listy książek. Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba, my doradzimy, bo mamy też dużo nowości- podkreśla dyrektor MBP. 

W każdej placówce wyznaczono i zabezpieczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek, która potrwa 14 dni. Ponadto w każdej filii umieszczone zostaną informacje o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników oraz przerwach (co 2 godz. po 15 min) w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy bibliotek (drzwi, klamek, pleksi i podłogi).

Po ponownym otwarciu zmieni się czas pracy filii MBP w Kilecach. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek  będzie otwarta od 12.00 do 17.00, natomiast w środy od 9.00 do 15.00. W soboty placówki będą zamknięte. Grafik pracy oraz pozostałe zasady opracowano zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej.


Wszelkie informacje dostępne są i będą aktualizowane na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Więcej - Zarządzenie dyrektora MBP

Powrót na początek strony