Finał konkursu „Nasza droga do czystego środowiska”

Monitory interaktywne, hulajnogi, gry oraz wiele innych upominków trafiło do kieleckich przedszkolaków oraz uczniów - uczestników i finalistów konkursu „Nasza droga do czystego środowiska”. Nagrody dla dzieci, opiekunów oraz dyrektorów placówek zaangażowanych w rywalizację wręczyła dziś zastępczyni prezydenta Kielc Agata Wojda i Aneta Boroń, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce.

Uczestnikami konkursu zorganizowana przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce byli uczniowie przedszkoli samorządowych, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W sumie w rywalizacji brało udział 891 uczestników. Finał konkursu odbył się dziś w siedzibie Urzędu Miasta Kielce.

Głównym celem konkursu było zainteresowanie uczniów i dzieci z palcówek oświatowych tematyką zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii, ochrony klimatu i prawidłowej gospodarki odpadami poprzez zachęcenie ich do wyrażenia swojej wizji w danej dziedzinie w różnych formach prac konkursowych.

Konkurs edukacyjno-informacyjny dotyczący zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej pod hasłem "Nasza droga do czystego środowiska" został zrealizowana dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji, w kwocie 5 000,00 zł.

Ministerstwo_Klimatu_i_Środowiska_logo_2022.png

logo.jpg

Powrót na początek strony