Finał Małej Ligi Piłki Ręcznej odbędzie się w Kielcach

Po czteroletniej przerwie do Kielc wróciła Mała Liga Piłki Ręcznej, czyli największy amatorski, szkolny turniej piłki ręcznej w Polsce. Osiemnasta edycja rozgrywek rozpoczęła się 7 marca i potrwa do 27 kwietnia. Organizatorami wydarzenia są fundacje „VIVE Serce Dzieciom” oraz „Vincit” Tomasza Gębali.

Celem inicjatywy jest popularyzowanie sportu i zaangażowanie dzieci w aktywność fizyczną. W tym roku do współtworzenia przedsięwzięcia Fundacja VIVE Serce Dzieciom zaprosiła Fundację Vincit Tomasza Gębali. 
- Uważam, że jest to inicjatywa dająca korzyść zarówno organizatorom, jak i uczestnikom. Dla dzieci to szansa na ciekawą przygodę oraz zbieranie nowych doświadczeń, jak i cenna forma edukacji. Budujemy społeczność, w której poprzez sport rozwijamy się i wyrównujemy szanse - mówi Tomasz Gębala, szczypiornista Industrii Kielce.  

Fundacja VIVE Serce Dzieciom realizując projekty, uczy kreatywności i przedsiębiorczości młodych ludzi. Wspiera również działania promujące sport. Przez 12 lat Fundacja wychowała ponad 500 wolontariuszy. Niektórzy z nich są jej stypendystami. Pomagają młodszym kolegom, udzielając korepetycji.

W rozgrywkach 18. Małej Ligi Piłki Ręcznej weźmie udział ponad sześćset dzieci i młodzieży z 36 szkół województwa świętokrzyskiego. Do rywalizacji zostało zgłoszonych 47 zespołów. Pierwszy turniej odbył się we wtorek, 7 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. Kolejny rozegrany zostanie 21 marca w Bilczy.

Finał zaplanowano 27 kwietnia w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Powrót na początek strony