Fontanny w mieście na razie nieczynne

Z uwagi na epidemię koronawirusa fontanny w Kielcach, będące w zarządzie  ratusza oraz miejskich jednostek organizacyjnych, na razie nie zostaną włączone.

Dotyczy to wodotrysków w Parku Miejskim na stawie oraz na Placu Artystów, a także tych w płycie Rynku i na ul. Warszawskiej. Nieczynne muszą pozostać ponadto fontanny w „Strefie relaksu” pomiędzy Parkingiem Centrum, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, podświetlane kurtyny wodne na elewacji parkingu, jak również fontanna przed Kieleckim Centrum Kultury.

- W tym roku poczekamy dłużej na uruchomienie fontann  w naszym mieście. Podyktowane jest to zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, który poinformował, że ze względu na stan epidemii koronawirusa nie należy fontann uruchamiać - informuje Tomasz Porębski rzecznik prasowy prezydenta Kielc. Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca uruchomienia  fontann z uwagi na fakt, że aerozol wodny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa.

- Będziemy śledzili  na bieżąco wszystkie komunikaty i zalecenia. Jeżeli tylko dostaniemy „zielone światło”, to oczywiście fontanny planujemy uruchomić - dodaje Tomasz Porębski.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że także fontanny będące w zarządzie Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej będą nieczynne do odwołania.

Powrót na początek strony