Gdzie przydałaby się nowa ławka w śródmieściu?

W ramach projektu z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego szukamy miejsc dla 100 nowych ławek w centrum Kielc. Na propozycje od kielczan czekamy do 15 czerwca.

Słynny duński urbanista Jan Gehl twierdzi, że "dobrze funkcjonujące obszary miasta oferują wiele okazji do siedzenia". Dobrze zorganizowane śródmieście to nie tylko obszar „załatwiania spraw”, ale też, miejsce atrakcyjne do przebywania w nim – spędzania czasu na spacerach, spotkaniach, obszar z priorytetem wygody dla pieszych, w tym osób potrzebujących miejsc odpoczynku np. starszych, o ograniczonej sprawności. Jednym ze środków do osiągnięcia takiego celu jest właściwe nasycenie przestrzeni miejscami do siedzenia. 

W ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, dzięki 1169 głosom, do realizacji zakwalifikował się projekt „100 nowych ławek dla śródmieścia”. Teraz przyszedł czas na wypełnienie „ławkowych białych plam”.

Projekt obejmuje szeroko rozumiane śródmieście czyli obszar ograniczony ulicami Armii Krajowej, Żelazną, Zagnańską, Pocieszka, al. Tysiąclecia PP, al. Solidarności, Źródłową, Tarnowską, Wojska Polskiego i Krakowską. Ławki mogą zostać ustawione w pasach drogowych oraz na obszarach zieleni i innych będących we władaniu miasta Kielce.

Jak zgłosić miejscówkę dla ławki?

Swoje propozycje można zgłaszać od 25 maja do 15 czerwca 2023 r. przez stronę internetową Idea Kielceza pośrednictwem aplikacji UlepszaMY Kielce (Zbieramy dane > Dodaj ławkę), w klubach seniora funkcjonujących najbliżej śródmieścia (ul. Św. Stanisława Kostki 4a, ul. Aleja Legionów 5, ul. Marszałkowska 12) oraz na adres mailowy rafal.zamojski@um.kielce.pl.

Powrót na początek strony