Geoprzygoda w Ogrodzie Botanicznym i na Kadzielni

W drugi dzień GEOfestiwalu atrakcje czekały na mieszkańców i gości w Ogrodzie Botanicznym i w Parku Kadzielnia.

W niedzielę, 27 sierpnia na ogrodowych alejkach można było spotkać bajkowe postacie, szczudlarzy, iluzjonistów i balonowych masterów. Oprócz warsztatów w programie były również pokazy eksperymentów naukowych Laboratorium Profesora Pytalskiego, akrobacje na szarfach zawodniczek Klubu Sportowego „Przestrzeń Lotu” oraz występy wokalne młodzieży Domu Kultury Zameczek. Wstąpił także Teatr Kulka, który zaprezentował interaktywny spektakl „Komedyjka”. Na zakończenie geofestiwalowego dnia w ogrodowej scenerii przeszedł barwny korowód bajkowych postaci ze spektakli Kieleckiego Teatru Tańca. Widzowie mogli także zobaczyć fragmenty widowiska taneczno-muzycznego „Kopciuszek” w wykonaniu KTT.

W Parku Kadzielnia dostępne były atrakcje umożliwiające zwiedzanie geologicznej perełki zarówno z ziemi jak i z wysokości 40 metrów. Mieszkańcy i goście chętnie korzystali z darmowych spływów po dawnym Jeziorku Szmaragdowym, kajaki przygotował Świętokrzyski WOPR. Wuelu chętnych ustawiało się w kolejce do jaskiń i tyrolki. Obok bazy tyrolki czekała kolejna bezpłatna atrakcja, ścianka wspinaczkowa dla dzieci. Można było również wybrać się na spacer po Kadzielni z przewodnikiem PTTK.

Drugą edycję GEOfestiwalu zorganizowało Miasto Kielce we współpracy z Geonaturą Kielce, Geoparkiem Świętokrzyskim UNESCO oraz partnerami projektu ,,Kielce – Raj dla dzieci’’.

Powrót na początek strony