Giełda szkół z udziałem wiceminister edukacji narodowej

Paulina Piechna-Więckiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej była gościem Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych, która odbywa się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach. Z uczniami z Kielc i regionu spotkał się również zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki i Piotr Łojek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Giełda skupia się na dostarczeniu uczniom informacji na temat różnych ścieżek kształcenia, które są dostępne po ukończeniu szkoły podstawowej. Od zawodów technicznych po dziedziny artystyczne czy humanistyczne. Organizatorzy Świętokrzyskiej Giełdy Szkół Ponadpodstawowych kładą duży nacisk na tworzenie inspirującej i motywującej atmosfery, która pomaga uczniom w podjęciu świadomej decyzji dotyczącej ich przyszłego kształcenia.

Wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki zaznaczył, że organizowana w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach giełda to wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli wszystkich kieleckich szkół w jednym miejscu, umożliwiając uczniom bezpośredni kontakt z rówieśnikami, nauczycielami oraz pracodawcami. - Uczniowie mają okazję zgłębić swoje zainteresowania i odkryć potencjalne kierunki rozwoju edukacyjnego i zawodowego. To nie tylko dostarczenie informacji, ale również budowanie mostów między edukacją a światem pracy, aby każdy uczestnik mógł odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu - mówił.

- Inwestycja w edukację w tym również w szkolnictwo branżowe opłaca się nam wszystkim. Dlatego jednym z priorytetów ministerstwa edukacji jest przywracanie blasku szkołom branżowym. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dotychczas podejmowali działania w tym zakresie: samorządom, uczelniom technicznym oraz firmom - mówiła Paulina Piechna-Więckiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Wiceminister gościła również w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Kielcach, gdzie zwiedziła nowo wybudowaną halę sportową oraz opowiedziała uczniom o planach ministerstwa dotyczących ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

 

Powrót na początek strony