Gloria 2023. Zbliża się finał konkursu

Powoli kończy się tradycyjny okres śpiewania i grania kolęd, a tym samy zbliża się finał X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Gloria 2023". Na koncert finałowy, który odbędzie się w formie online, w piątek, 27 stycznia zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach oraz Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej.

Konkurs po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem wokalistów z całego kraju. Tegoroczna edycja odbyła się w formule ON-LINE. Rywalizacja toczyła się w siedmiu kategoriach. W konkursie wystartowało ponad 400 uczestników, solistów i zespołów wokalnych. Koncert finałowy odbędzie się w formie online na FB konkursu.

Jak zaznaczają organizatorzy, celem przedsięwzięcia jest kultywowanie tradycji śpiewania polskich kolęd, a także rozbudzenie w dzieciach i młodzieży zainteresowań wokalno-muzycznych oraz zachęcenie do wspólnego śpiewania i muzykowania. Jest to także dobra okazja, aby młodzi ludzie mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne i wokalne.

 

Powrót na początek strony