Gołębie rasowe przylecą do Targów Kielce

Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza już w ten weekend (17-18 grudnia) w kieleckim ośrodku. Podczas Wystawy zobaczyć będzie można ponad 5500 okazów najpiękniejszych gołębi, królików i drobiu ozdobnego.

Jeżeli nazwy: maściuch polski, perukarz, garłacz, brodawczak czy turkot brzmią obco to już najbliższy weekend w Targach Kielce może to zmienić. Hale kieleckiego ośrodka wypełnią się najciekawszymi okazami gołębi rasowych, których pojawi się niemal 5000.

Najmłodsi goście Targów Kielce z pewnością na dłużej zatrzymają się natomiast przy klatkach z rasowymi królikami, których będzie ponad setka. Pojawią się także lamy. Sporą reprezentację w tym roku będzie miał drób ozdobny – ponad 500 sztuk najciekawszych ptaków będzie czekało na odwiedzających, wśród nich kaczki, kury, perliczki, papugi i bażanty. Ciekawostką tegorocznego wydarzenia będą z pewnością woliery dekoracyjne w których prezentowane będą kury japońskie.

Wystawa to jednak nie tylko gratka dla zwiedzających, ale przede wszystkim spotkanie specjalistów.

- W piątek razem z sędziami z innych województw poddamy ocenie każdy okaz. Natomiast w sobotę i niedzielę będą one dostępne dla zwiedzających – mówi Sebastian Król z podkieleckiej Bilczy, który na wystawie zaprezentuje zachwycające pawie indyjskie – wystawa, to tak naprawdę jedyna okazja dla osób spoza naszego środowiska żeby obejrzeć te wszystkie niesamowite ptaki.

Obok polskich hodowców w kieleckim ośrodku pojawią się także hodowcy z Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy.

Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza – informacje dla zwiedzających:

Godziny otwarcia Wystawy:

17.12.2022: 8.00-16.00

18.12.2022: 8.00-14.00

Cena biletów wstępu:

bilet normalny jednorazowy 20 zł brutto (dla jednej osoby),

bilet ulgowy jednorazowy dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia oraz grup szkolnych powyżej 15 osób – 15 zł brutto (dla jednej osoby).

Sprzedaż biletów wstępu w godzinach trwania imprezy

Cena biletów parkingowych:

samochody osobowe wjeżdżające na parking jednorazowo - 25 zł brutto,

autokary wjeżdżające na parking jednorazowo – 40 zł brutto

Powrót na początek strony