Gorąca atmosfera w trzeci dzień Święta Kielc

Niedziela, 26 czerwca, jest ostatnim dniem tegorocznego Święta Kielc. Atmosfera w centrum miasta dostosowała się do panujących temperatur i od początku jest bardzo gorąca.

Na Placu Artystów tym razem pojawili się kieleccy sportowcy. Były pokazy akrobatyczne, w wykonaniu reprezentantek klubu TS Piramida Kielce. Zaprezentowali się również m.in. tancerze czy zawodnicy sztuk walki, w tym karate i judo. Nie zabrakło także przedstawicieli największych klubów naszego miasta w tym m.in. Łomży Vive Kielce.

W Parku Miejskim scena miała charakter międzypokoleniow. Zaprezentowały się tam zespoły Wolnej Strefy i Klubów Seniora. Zwieńczeniem tego szczególnego wydarzenia, był występ zespołu Ankh. Wiele działo się również wokół sceny. Przygotowano tam m.in. warsztaty, malowanie twarzy, plecenie wianków, gimnastyka i bańki mydlane.

Scenę na Rynku "przejęli" zaś młodzi artyści z Domu Kultury "Zameczek". W programie były m.in. prezentacja laureatów konkursu "Kielce w piosence", zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Kielce, występy grupy "Pałucki", zespołu "DobroBand", a także prezentacja uczestników Zameczkowej Szkoły Tańca, Zameczkowego Studia Piosenki oraz Zameczkowej Sceny Młodych.

Święto Kielc zakończymy z zespołem „Łzy”. 

Powrót na początek strony