Gratulacje dla kieleckich licealistów

Z laureatami 25. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, uczniami II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego oraz ich opiekunem, ks. Jackiem Malewskim spotkał się Marcin Chłodnicki, zastępca prezydenta Kielc.

Konrad Kuleta  oraz Kuba Urbański zostali wyłonieni z grona 286 osób z całego kraju, które dostały się do pierwszej części etapu ogólnopolskiego, przeprowadzonej w formie online. Pozwoliła ona wyłonić osiem najlepszych osób z całej Polski.

Ścisły finał zmagań odbył się 31 maja w Niepokalanowie, dokąd przyjechała najlepsza ósemka w Polsce. Wśród nich znaleźli się uczniowie II Liceum im. Jana Śniadeckiego w Kielcach. Treścią wymagającego konkursu była Księga Proroka Ezechiela i Ewangelia według świętego Jana.

Kuba Urbański oraz Konrad Kuleta zdobyli tytuły laureatów oraz zajęli V miejsca. Trzy najlepsze w konkursie osoby pojadą na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Laureaci mają także otwartą drogę na studia na dziesięciu uczelniach w kraju. Będą mogli wybierać m.in. spośród takich kierunków jak teologia, filozofia, prawo kanoniczne, dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy turystyka historyczna.

Powrót na początek strony