Grupa studentów z Instytutu Filologii Słowiańskiej Akademii Świętokrzyskiej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kielce w Winnicy

W dniach 30.04-4.05.2004 r. w Winnicy przebywała grupa studentów z Instytutu Filologii Słowiańskiej Akademii Świętokrzyskiej oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Kielce. Polska delegacja spotkała się ze studentami dziennikarstwa, władzami tamtejszego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Michaiła Kociubińskiego oraz przedstawicielami Urzędu Miasta Winnicy. Rozmawiano na temat działalności uczelni, organizacji akademickich, imprez i wydarzeń kulturalnych oraz sytuacji na rynkach pracy obu miast. Kielczanie zwiedzili wiele interesujących miejsc, związanych nie tylko z kulturą i tradycjami Winnicy, ale i całej Ukrainy. Mieli okazję obejrzeć m.in. liczne cerkwie, kościoły, słynny Park Potockich "Sofijewka" w Umaniu, ruiny zamku Bony Sforzy w Barze, winnickie Muzeum im. Pirogowa, Pałac Grocholskich, byli także w Kijowie. Na zakończenie pobytu zaprosili młodzież z Winnicy do odwiedzin w naszym mieście. Wyjazd zorganizowany został przez Niezależne Zrzeszenie Studentów AŚ oraz Urząd Miasta Kielce. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął prezydent Kielc.