Grzegorz Maciągowski nadal dyrektorem Muzeum Historii Kielc

Na kolejne cztery lata prezydent Bogdan Wenta powołał na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Kielc Grzegorza Maciągowskiego. Nowa umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia 2024 r.

- W pierwszej kolejności chciałbym skupić się na infrastrukturze, w tym sfinalizować kwestię magazynu muzealnego. Myślimy także o rozbudowie budynku wykorzystując w tym celu dziedziniec oraz o zagospodarowaniu poddasza – mówi Grzegorz Maciągowski. Dodaje, że w przyszłym roku nadal organizowane będą autorskie wystawy. – W planach mamy także wystawę pt. „Góra skarbów” oraz ekspozycję poświęconą jednej ze słynnych kieleckich rodzin.  

Grzegorz Maciągowski jest absolwentem bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach, podyplomowo skończył studia strategiczne zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz rynek sztuki i antyków w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Przez wiele lat zajmował się marketingiem, prowadził zajęcia dla studentów z historii książki. Jest również kolekcjonerem obrazów.

Powrót na początek strony