Heppening, przedstawienia i warsztaty. Kieleckie szkoły świętują Dzień Ziemi

Z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi w dniach 21- 22 kwietnia Prezydent Miasta Kielce zaprosił uczniów kieleckich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konkursie z nagrodami w postaci sadzonek drzewek, krzewów lub upominków.

Do zabawy zgłosiło się 13 kieleckich placówek oświatowych. Dzieci i młodzież zorganizowały szereg akcji, które miały na celu zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska wśród mieszkańców miasta, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Były to m.in:. heppening, przedstawienia, zajęcia informacyjno-edukacyjne i warsztaty. Nagrody w postaci sadzonek drzewek, krzewów lub upominków trafią do wszystkich placówek, które prześlą sprawozdanie z przeprowadzonych akcji do 28 kwietnia br.

Światowy Dzień Ziemi to największe święto naszej planety, obchodzone co roku 22 kwietnia. Ma ono na celu promowanie postaw proekologicznych oraz uświadamianie, jak wielki wpływ na kondycję i przyszłość Ziemi ma każdy człowiek.

Tegoroczne obchody poświęcone są tematom związanym m.in. z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu emisji zanieczyszczeń, gospodarki odpadami, przyczynom i skutkom zmian klimatycznych.