Hipokrates - plebiscyt oraz gala poświęcona służbie zdrowia

Lekarze, pielęgniarki i położne oraz farmaceuci po raz kolejny zostaną nagrodzeni w Plebiscycie Medycznym HIPOKRATES. Przedsięwzięcie organizuje Redakcja Echa Dnia. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Kandydatów do nagród nominują, a później laureatów wybiorą ci, którzy najlepiej znają medyków, czyli ich pacjenci. Tytuły zostaną przyznane w każdym mieście i powiecie, później na szczeblu wojewódzkim, a w końcu w ogólnopolskim finale.

Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego najpierw nominują do nagród pracowników systemu opieki zdrowotnej. Później rozpocznie się głosowanie. We wrześniu w całym nakładzie Echa Dnia znajdzie się specjalny dodatek, w którym zaprezentowani zostaną wszyscy kandydaci do nagród. Po zakończeniu głosowania statuetki i nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w listopadzie. Gali będzie towarzyszyć debata medyczna.

Celem plebiscytu jest nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia, którzy cieszą się największym uznaniem pacjentów. Zaszczytne tytuły czekają na lekarzy wielu specjalizacji. W skali każdego powiatu nagrodzeni zostaną lekarze rodzinni i pediatrzy, a w skali województwa ginekolodzy, chirurdzy, kardiolodzy, dermatolodzy, laryngolodzy, okuliści i ortopedzi, czyli lekarze specjaliści, z których porad najczęściej korzystamy. Osobno w każdym powiecie nagrodzeni zostaną najlepsi zdaniem pacjentów stomatolodzy.

W każdym powiecie, a następnie w województwie i w kraju zostanie przyznany również tytuł Pielęgniarka Roku. Ponadto w skali województwa tytuł Położna Roku. W ten sposób czytelnicy Echa Dnia docenią osoby, które odgrywają tak ważną rolę w narodzinach i pierwszych tygodniach życia dzieci i pomagają ich rodzicom.

Szczególne miejsce w plebiscycie zajmuje nagroda dla Ratowników Medycznych. To oni często pozostają anonimowi, choć działają na pierwszej linii w wielu nagłych przypadkach problemów ze zdrowiem i zagrożenia życia.

Plebiscyt to także okazja do przedstawienia wyjątkowych fizjoterapeutów oraz farmaceutów i techników farmaceutycznych.

Powrót na początek strony