"Hotel dla Medyka" od Miasta Kielce

W związku z epidemią koronawirusa i wyjątkową sytuacją pracowników służby zdrowia, prezydent Miasta Kielce przygotował blisko 30 pokojów w jednym z kieleckich hoteli dla służb medycznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- Z obiektu będą mogli korzystać pracownicy służby zdrowia z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, którzy ze względu na charakter wykonywanej pracy, stykają się z zagrożeniem zakażenia koronawirusem i chcieliby skorzystać z tej formy pomocy, celem odizolowania od rodziny - informuje Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Miejsca noclegowe, wyposażone w sanitariaty, zostaną udostępnione oczywiście nieodpłatnie.

- Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie - mówi Bartosz Stemplewski, dyrektor WSzZ w Kielcach.

To kolejna forma, która pozwoli jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Kielc.