Humaniści zapraszali do studiowania na UJK

Około 800 uczniów z kilkunastu szkół z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego przybyło w piątek na Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Dzień otwarty składał się z trzech wzajemnie uzupełniających się części - tak, aby uczniowie i towarzyszący im nauczyciele mogli jak najdokładniej poznać różnorodną ofertę wydziału. Pierwsza część wydarzenia to była gra terenowa "HUMAN i styka". Druga część obejmowała spotkanie informacyjne z władzami uczelni i wydziału, podczas którego można było uzyskać odpowiedzi na pytania związane ze studiowaniem na UJK. W ramach trzeciej części można było uczestniczyć w ciekawych warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez studentów i wykładowców oraz wykładach i pogadankach na tematy z zakresu mediów, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, a także historii oraz literaturoznawstwa i językoznawstwa.

Na jednym z punktów gry terenowej czekali pracownicy Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. Zaprezentowali postać Stanisława Staszica i jego związki z Kielcami. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na pytania związane z tym tematem, uczestnicy otrzymywali wskazówki do dalszej gry oraz element hasła.

Dzień Otwarty Wydziału Humanistycznego został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce.

Powrót na początek strony