I Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej. Trwają zgłoszenia

To kontynuacja VI edycji ogólnopolskiej odsłony festiwalu i połączenie z potrzebą prezentacji artystów amatorów z Ukrainy przebywających na terenie naszego kraju. Festiwal skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, a także do osób dorosłych z całej Polski oraz zespołów kameralnych. Patronat honorowy nad festiwalem objął Prezydent Miasta Kielce.

Do udziału zapraszają: Młodzieżowy Dom Kultury, Stowarzyszenie Wspierania Dzieci i Młodzieży Uzdolnionej w Kielcach oraz Dom Środowisk Twórczych. Jak podkreślają organizatorzy, rozszerzenie formuły festiwalu z ogólnopolskiej do międzynarodowej, umożliwi prezentacje artystyczne zarówno Polakom, jak i Ukraińcom.

Celem konkursu jest pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa Polski i Ukrainy, pamięci o wydarzeniach, które zmieniły losy naszej Ojczyzny i losy Ukrainy, a także promocja autorskiej piosenki patriotycznej Polskiej i Ukraińskiej.

Zgłoszenia trwają do17 września pod adresem: patriotyczna@mdkkielce.pl. Eliminacje, koncert i wręczenie nagród odbędą się 24 września w Domu Środowisk Twórczych. 

Powrót na początek strony