I Słowicza Konferencja „na TY z auTYzmem”

Prowadzone przez Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział Kielce Niepubliczne Przedszkole Specjalne dla dzieci z autyzmem „Słowicza Ferajna” i ORETW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem zapraszają na I Słowiczą Konferencję „na TY z auTYzmem”. Wydarzenie odbędzie się 22 i 23 kwietnia w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Uczestnicy pierwszej Słowiczej Konferencji „na TY z auTYzmem” będą mogli dowiedzieć się o sposobie postrzegania świata przez osoby ze spektrum, komunikowaniu się z otoczeniem, problemach dnia codziennego, formach pomocy dla rodzin osób ze spektrum oraz wielu ważnych zagadnieniach. Podczas spotkania wystąpią znani i cenieni terapeuci i eksperci z całego kraju m.in. Jacek Błeszyński, Jacek Kielin, Teresa Mayer, Agnieszka Rajs-Glazar, Marta Sierocka-Rogala, Natalia Habik-Tatarowska czy Katarzyna Zawada. 

Konferencja skierowana jest do studentów, rodziców, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, innych specjalistów oraz pracowników naukowych. Rejestracja uczestników trwa do 31 marca 2023 roku. Program oraz szczegółowe informacje dostępne są na oretw.pl/konferencja.
 

Powrót na początek strony