I Świętokrzyski Dzień Roweru w Kielcach

W niedzielę, 29 maja, odbędzie się pierwszy Świętokrzyski Dzień Roweru. Impreza wystartuje z kieleckiego rynku o godz. 11.00 i przejedzie ulicami miasta pod stadion lekkoatletyczny przy ulicy Leszka Drogosza 1.

Barwny peleton poprowadzi między innymi wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki. Będą też świętokrzyscy olimpijczycy Zbigniew Piątek i Tomasz Brożyna.

- Całe wydarzenie dedykowane jest dzieciom i młodzieży z Kielc i województwa świętokrzyskiego. Ma na celu edukację z zakresu ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy. Tuż przed Dniem Dziecka oraz bezpośrednio przed okresem wakacyjnym zwracamy uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Serdecznie zapraszam do udziału w tym wydarzeniu - mówi Łukasz Dudała, prezes DEK Meble Cyclo Korona Kielce, organizator wydarzenia.

Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce.