II Festiwal Wiatru w Kielcach - będzie mnóstwo atrakcji!

Niemal 30 różnych imprez znalazło się w programie drugiej edycji Festiwalu Wiatru, który Miasto Kielce wraz z partnerami organizuje w dniach 16 - 25 września 2022 roku. Na mieszkańców i turystów czeka mnóstwo atrakcji, m.in. Aeropiknik, regaty żeglarskie, „HOLY - Święto kolorów”, spektakle, koncerty, pokaz mody, rozmaite warsztaty, konkursy czy też gra terenowa.

„Wieje jak na dworcu w Kielcach” - to znane od lat w całym kraju powiedzenie chcemy wykorzystywać do promocji Kielc i przełamywać negatywny wydźwięku stereotypu. Wystarczy trochę dystansu i pokazanie, że kielczanie potrafią na siebie spojrzeć z przymrużeniem oka. Potrafią się też bawić!

Zaczynamy 16 września wystawą plenerową fotografii na flagach pt. „Trochę przyjemności” w Ogrodzie Botanicznym oraz spektaklem „Kopciuszek” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Dzień później zapraszamy na „Aeropiknik” na terenie przy Politechnice Świętokrzyskiej i proponujemy loty balonem na uwięzi, prezentację nietypowych latawców, makiet samolotów oraz konkursy.

18 września na Dworcu Autobusowym odbędzie się pokaz „Mody Zwiewnej” połączony z wystawą makram i pokazami szkoły tańca CHA-CHA.

Zapraszamy do udziału w organizowanych w ramach Festiwalu konkursach: fotograficznym pt. „Wiecz(trz)ne Kielce” (na zgłoszenia czekamy do 11 września) oraz „Na najbardziej spektakularny latawiec” (konkurs dla szkół i przedszkoli, zgłoszenia do 14 września, wielki finał 23 września na Rynku w Kielcach).

Zachęcamy też do uczestnictwa w festiwalowych aktywnościach sportowych: 21 września „Lekkoatletyka z Wiatrem” oraz „Wysokie Loty” -  turniej w piłce nożnej na obiektach sportowych Politechniki Świętokrzyskiej, 22 września „Dzień z Łukiem” i Zawody Łucznicze o Puchar Prezydenta Kielc na terenie Klubu Sportowego Stella, 24 września Regaty Żeglarskie na Zalewie Kieleckim. Tego dnia zapraszamy na teren przystani żeglarskiej, gdzie na uczestników Pikniku Rodzinnego „Wiatr w żagle” czekają zabawy, pokazy wielkich baniek, konkursy i liczne atrakcje. Jedną z nich będzie event „HOLI - Święto Kolorów”,  największa w Polsce trasa robiącego furorę na całym świecie festiwalu z proszkami Holi.

Bardzo interesująco zapowiada się wykład otwarty dla młodzieży pt. "Zdarzenia ekstremalne i ponadprzeciętne  z udziałem wiatru", na który zaprasza w dniu 22 września Uniwersytet Jana Kochanowskiego.  W programie także inne atrakcje, jak oglądanie rafy koralowej, obserwatorium astronomicznego czy mobilnego laboratorium.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami programu II Festiwalu Wiatru na stronie www.kielce.eu/festiwal-wiatru i do uczestnictwa w poszczególnych wydarzeniach.

Kielce-Festiwal-Wiatru-2022-Plakat.JPG

Powrót na początek strony