„Iluminacje” - nowa wystawa w Punkcie Promocji Kielc

Zapraszamy na wernisaż kolejnej wystawy w Punkcie Promocji Kielc na kieleckim Dworcu Autobusowym. Tym razem prezentowane będą obrazy autorstwa Emilii Penkali. Prace pochodzą z dwóch cykli zatytułowanych „Iluminacje” oraz „Odium”.

Autorka mieszka w Kielcach, jest dyrektorem ośrodka Siemacha Spot Kielce, a prywatnie wokalistką formacji metalowej Aversja. Ukończyła studia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Kochanowskiego w Kielcach m.in. na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych. Poprzednio kierowała Ośrodkiem Kultury „Ziemowit”, studiem graficznym, uczyła muzyki, a także przedmiotów artystycznych i pedagogicznych. - Tęsknota za kontaktem z drugim człowiekiem, a zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą sprawiła, że powróciłam do nauczania i rozwoju młodzież oraz Sztuki. Znalazłam czas na spełnianie swoich marzeń - mówi o sobie Emilia Penkala.

Jej oryginalne prace będzie można oglądać do połowy listopada w Galerii „Dworzec 17:30”, działającej w przestrzeni Punktu Promocji Kielc. Wernisaż odbędzie się 13 października o godzinie 17:30.

Powrót na początek strony