Inauguracja roku akademickiego Politechniki Świętokrzyskiej

Uroczystym „Gaudeamus Igitur” rok akademicki 2021/22 zainaugurowała Politechnika Świętokrzyska.

W nowym roku akademickim, na największej uczelni technicznej w regionie, uczyć się będzie ponad 4,5 tys. osób. 1/3 tej liczby stanowią studenci pierwszego roku.

- Drodzy żacy, jesteście najważniejsi. Jesteście przyszłością naszej uczelni, naszego regionu i kraju – powiedział prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki Świętokrzyskiej. – Chcemy Wam pomóc rozwijać wasze pasje i zainteresowania, byście w przyszłości mogli zdobywać zawody waszych marzeń.

W uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego udział wzięła zastępca Prezydenta Kielc, Bożena Szczypiór. Zwracając się do zebranych, w imieniu własnym i Prezydenta Bogdana Wenty, podkreśliła wysoki poziom nauczania na kieleckiej uczelni technicznej.

- O tym jaki potencjał drzemie w młodych ludziach, studentach oraz absolwentach Politechniki Świętokrzyskiej, mogliśmy przekonać się wiele razy. Ostatnio w połowie września, gdy już po raz kolejny w trakcie European Rover Challenge kielecki zespół Impuls okazał się najlepszy i został zwycięzcą Międzynarodowych Zawodów Łazików Marsjańskich – powiedziała Bożena Szczypiór.

Tradycyjnie, podczas inauguracji roku akademickiego, przedstawiciele studentów I roku zostali uroczyście przyjęci w poczet żaków Politechniki Świętokrzyskiej. Była to również okazja do wyróżnień. Te trafiły m.in. do autorów najlepszych prac dyplomowych oraz przedstawicieli kadry naukowej uczelni.

Edukacja na Politechnice Świętokrzyskiej prowadzona jest na 21 kierunkach i ponad 60 specjalnościach.