Inauguracja roku akademickiego w Collegium Medicum

W budynku Wydziału Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się inauguracja roku akademickiego.

Uroczystości towarzyszyła tradycyjna immatrykulacja. Studentów I roku przywitała dziekan prof. zw. dr hab. n. med. Marianna Janion. Wykład inauguracyjny pt. "Medycyna precyzyjna przyszłość czy teraźniejszość" wygłosiła dr hab. n. med. Aldona Kowalska prof. UJK.

Gościem wydarzenia był prezydent Kielc Bogdan Wenta, który podziękował władzom i pracownikom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego za zaangażowanie w proces kształcenia przyszłych pracowników ochrony zdrowia. - To niezwykle ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Kielc, regionu świętokrzyskiego i całej Polski - mówił. - Collegium Medicum tworzą wspaniali profesorowie, doktorzy, wykładowcy i pracownicy administracyjni, którzy z jednej strony dbają o najwyższą jakość kształcenia, ale z drugiej strony o aspekt równie istotny – czyli o wychowanie kolejnych pokoleń. Czynią to z powodzeniem, bo absolwenci kolejnych roczników stają się wspaniałymi, wykwalifikowanymi i cenionymi na rynku pracy specjalistami, a przy okazji swoistymi ambasadorami uczelni, jak również naszego miasta.

W tym roku 87 absolwentów Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego złożyło lekarskie ślubowania. Ponadto władze Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wyszły naprzeciw potrzebom służby zdrowia i zwiększyły limity przyjęć na kierunek lekarski o 50 osób.

Powrót na początek strony