Intelektualiści z kraju i zagranicy o kryzysie w ujęciu wielopłaszczyznowym

Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach zaprasza do udziału X Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Krajowy i globalny wymiar sytuacji kryzysowych. Wyzwania w sferze bezpieczeństwa, ekonomii, pedagogiki i psychologii”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Celem konferencji jest zapoznanie słuchaczy z różnymi aspektami sytuacji kryzysowych w wymiarze bezpieczeństwa, ekonomii, pedagogiki i psychologii, a ponadto przedstawienie przyczyn tego typu zagrożeń oraz omówienie przykładów potencjalnych rozwiązań stosowanych na szczeblu krajowym i międzynarodowym.      

Jak podkreślają organizatorzy ważnym mechanizmem dynamizującym współczesne procesy globalizacyjne jest intensyfikacja relacji między państwami. W Polsce, z racji położenia geograficznego, zjawisko przenikania się kultur, języków i religii, systemów politycznych i zasad gospodarowania nie jest niczym nowym, co skupia w jej przestrzeni zarówno impulsy rozwojowe, jak i tendencje kryzysowe. Pandemia COVID-19, a także wojna na Ukrainie, skłoniła nas do poddania analizie zachwiań rozwoju w ujęciu wielopłaszczyznowym.

Zgłoszenia uczestnictwa w konferencji trwają do 15 września 2022 r.

Rozpoczęcie zaplanowano 21 października 2022 r. (piątek), godz. 9.00

Miejsce obrad: Hotel Kongresowy w Kielcach, Aleja Solidarności 34, 25-323, Kielce.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Zaproszenie na Konferencję StANS.pdf PDF 880.1 KB
Powrót na początek strony