Jak najkorzystniej płacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania?

Użytkownicy aplikacji mobilnych mogą liczyć na 25 proc. bonifikaty za postój. W kieleckiej Strefie Płatnego Parkowania funkcjonują aplikacje AnyPark, ePark, mPay, moBilet, skycash.

Przypominamy, że od Nowego Roku w związku z podjętą w listopadzie Uchwałą Rady Miasta Kielce, uległy zmianie wysokości opłat jednorazowych, abonamentowych oraz zryczałtowanych za postój w Strefie Płatnego Parkowania. 

Od 1 stycznia opłata za pierwszą godzinę parkowania wynosi 4 zł, za drugą 4,4 zł, zaś za trzecią 4,8 zł. Za czwartą i każdą kolejną godzinę kierowcy zapłacą 4 zł. Cena abonamentu miesięcznego po zmianach to 300 zł lub 200 zł w przypadku osoby fizycznej, która rozlicza podatek dochodowy w Kielcach.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie paragrafem 18 Regulaminu Strefy Płatnego Parkowania w Kielcach „za nieuiszczenie opłaty pojazdów samochodowych w SPP lub gdy postój trwa dłużej niż opłacony czas, MZD pobiera opłatę dodatkową w wysokości – 200 zł. W przypadku uiszczenia opłaty dodatkowej w ciągu trzech dni roboczych liczonych od daty wystawienia zawiadomienia-wezwania jej wysokość wynosi 50% opłaty dodatkowej – 100 zł.

Pełny cennik dostępny w załączniku poniżej.

 

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. stawki opłat SPP.pdf PDF 375.27 KB
Powrót na początek strony