Janusz Buczkowski odebrał Nagrodę Miasta Kielce

Prezydent Kielc Bogdan Wenta, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosław Karyś i dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura odwiedzili Janusza Buczkowskiego, by wręczyć przyznaną mu Nagrodę Miasta Kielce za 2020.

Janusz Buczkowski to wybitny artysta fotografik, który swoją postawą i zaangażowaniem rozświetlił trudny, naznaczony pandemią rok 2020. Do prowadzonej przez niego osobiście „Letniej Galerii”, którą otworzył przy ul. Paderewskiego w Kielcach, przychodzili mieszkańcy i turyści, aby móc wspominać dawne Kielce, które przez lata uwieczniał na fotografiach, a także rozmawiać z mistrzem.

Janusz Buczkowski jest również współtwórcą „Kieleckiej Szkoły Krajobrazu” - nurtu, który na trwałe wpisał się w historię polskiej fotografii.

Uroczyste wręczenie Nagród Miasta Kielce za 2020 rok odbyło się 15 marca w ratuszu. Z powodu choroby na uroczystości zabrakło nestora kieleckiej fotografii.