Jarmark Kielecki na Sienkiewce

Jarmark Kielecki organizowany z okazji Święta Kielc 2021 rozpoczął się w poniedziałek, 21 czerwca i potrwa do niedzieli. Na ul. Sienkiewicza, na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Dużej pojawiły się już stoiska handlowe oraz gastronomiczne ze specjałami kuchni regionalnej. Na kiermaszu nie zabraknie też wyrobów rękodzieła artystycznego.

Na głównym deptaku pojawiły się stoiska handlowe, na których znajdziemy regionalne produkty i smakołyki, ale również wyroby rzemieślnicze. Wśród nich prace podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej.

- Wypalamy ceramikę w piecu, malujemy, robimy biżuterię, jest w czym wybierać. Myślę, że każdy może się zatrzymać i coś dla siebie znaleźć – mówi Katarzyna Radek z Zakładu Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu „Nadzieja Rodzinie.

Można coś kupić i wesprzeć podopiecznych - Jak coś robię, to myślę o dobrych rzeczach. Myślę o tym, co jeszcze mogłabym zrobić, kreatywnie spędzam czas na zajęciach – mówi Sabina Czernic. 

 

Sadzonki dla kielczan

Na Jarmarku swoje stoiska przygotowało ok. 80 wystawców, w tym również miejskie jednostki, np. Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, które przygotowało dla kielczan bezpłatne sadzonki drzew i kwiatów.

Bratki rozchodziły się w mgnieniu oka - Bardzo ładne, tylko żeby się przyjęły. Będę dbać o nie. Podoba mi się, jak najczęściej powinna być taka akcja – mówi pani Anna, która odebrała kwiaty.

Sadzonki bratków, które są w dobrej kondycji, pracownicy RPZiUK rozdawać będą na Placu Artystów od poniedziałku 21 czerwca od godz. 11.00 do wyczerpania zapasów. Kwiaty są w kolorach m.in. żółtym, niebieskim, pomarańczowym i białym. Podkreślić trzeba, że bratki pochodzą z własnej produkcji – od nasion po pełną sadzonkę zostały przygotowane przez ogrodników RPZiUK. Jednak to nie koniec niespodzianek. Od piątku na stoisku RPZiUK przy Placu Artystów dostępne będą sadzonki wierzby.

- Wiosną nasi pracownicy pozyskali pędy wierzby i z pomocą Ekomaniaków ze Szkoły Podstawowej numer 34 w Kielcach, posadzone one zostały do doniczek, a nasi ogrodnicy przez kolejne trzy, cztery miesiące je doglądali – mówi Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Atrakcji na kiermaszu z każdym dniem będzie przybywać. Od piątku czyli w dniu inauguracji Święta Kielc, ruszy Jarmark Artystów, Rękodzielników oraz Ginących Zawodów. Kiermasz na ulicy Sienkiewicza potrwa do niedzieli. To tylko jeden z punktów wielkiego świętowania.

 

Święto Kielc

Święto Kielc rozpocznie się już w najbliższy piątek. W Kieleckim Centrum Kultury wręczone zostaną nagrody ludziom zasłużonym w dziedzinie kultury.

Z okazji "Święta Kielc 2021" kieleckie instytucje przygotowały wiele atrakcji. Na pięciu plenerowych scenach (po raz pierwszy nie tylko w centrum miasta, ale również na osiedlu KSM) swoje umiejętności zaprezentują m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury "Zameczek" czy klubów Wolna Strefa. Na scenie na Rynku zagrają ponadto zespoły „Greger Garage”, „Zmiana  Czasu”, „Wheels of Steel Band”, „Ankh”, „Baby Rock” oraz „Tacy Sami”. Występom i prezentacjom towarzyszyć będą różnego rodzaju atrakcje, takie jak konkursy, warsztaty i pokazy, z udziałem m.in. przedstawicieli kieleckich klubów sportowych.

Pełny program wydarzeń dostepny jest w artykule - Bogaty program tegorocznego "Święta Kielc"

Wszystkie wydarzenia w ramach "Święta Kielc 2021" odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Organizatorzy proszą o przestrzeganie obowiązujących przepisów epidemicznych.

Powrót na początek strony