Jest porozumienie ws. przebudowy dworca kolejowego

Coraz bliżej przebudowy dworca kolejowego. Miasto Kielce podpisało z PKP PLK S.A. porozumienie dotyczące opracowania dokumentacji dla tej inwestycji, razem z planowanym parkingiem nad torowiskiem. Dokument parafowalii prezydent Bogdan Wenta, zastępca prezydenta Bożena Szczypiór oraz skarbnik Beata Pawłowska.

Parking nad torami ma być skomunikowany zarówno z ulicą Żelazną, jak i Mielczarskiego. Wg planów znajdzie się tam 300 miejsc postojowych, z możliwością rozbudowy do 500. Jak podkreśla zastępca prezydenta Kielc, Bożena Szczypiór, obiekt posłuży nie tylko pasażerom korzystającym z dworca kolejowego, ale również wyremontowanego dworca autobusowego.

- Jest to centrum komunikacyjne województwa. Wydaje się, że zasadne jest, by taki parking powstał, biorąc też pod uwagę nasz nowy obiekt, który zostanie oddany do użytku w przyszłym tygodniu - mówi.

W wydarzeniu uczestniczył również wojewoda świętokrzyski, Zbigniew Koniusz. Jego wkład w wieloletnie negocjacje i finalizację rozmów podkreślił włodarz Kielc.

- Ta pomoc ze strony władz województwa była istotna w przygotowaniu i prowadzeniu negocjacji, dlatego kieruję szczere podziękowania do pana wojewody - powiedział prezydent Bogdan Wenta.

- Cieszę się ogromnie, że własnym uporem doprowadzili Państwo negocjacje do końca. Dziękuję również PKP PLK S.A. za aktywność i uczestnictwo w tym procesie. Był on długi, ale efekt jest dobry, z korzyścią dla wszystkich naszych mieszkańców, bo przebudowany dworzec, nowe miejsca parkingowe, otwierają tę część miasta dla wielokierunkowego użytkowania - przekonuje Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Powrót na początek strony