Jestem Art & Design FEST. Wystawa i nagrody dla laureatów konkursu

Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta oraz Dziekan Wydziału Sztuki dr hab. Katarzyna Ziołowicz zapraszają na otwarcie wystawy pokonkursowej, połączonej z wręczeniem nagród „Jestem Art & Design FEST”. Wernisaż odbędzie się w piątek, 7 lipca, o godz. 17:30 w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym.

Wystawa pokonkursowa jest częścią Dorocznej Wystawy Studentek i Studentów Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach. Wydarzenie objął honorowym patronatem rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, prof. dr. hab. Stanisław Głuszek.

Tytuł „Jestem Art & Design FEST” nawiązuje do kampanii wizerunkowej Wydziału Sztuki UJK w Kielcach pod tą samą nazwą, której strategia opiera się na demonstrowaniu siły środowiska artystycznego studentów, absolwentów, kadry jednostki. Celem konkursu jest aktywizacja studentów, konfrontacja ich postaw, potencjału, promocja w środowisku lokalnym i regionalnym, a także przybliżenie całemu otoczeniu możliwości, jakie daje podjęcie studiów artystycznych i projektowych.

Ekspozycja konkursowa obejmuje prace w dwóch kategoriach: sztuki piękne i sztuki projektowe. - Obrazy, projekty aplikacji, rzeźby, instalacje, obiekty, rysunki, grafiki, opakowania, ilustracje, plakaty, animacje - wszystkie te dziedziny spotykają się na wystawie w działającej w przestrzeni Punktu Promocji Kielc „Galerii - Dworzec 17:30”. Ich mnogość świadczy o interdyscyplinarności i wielkich możliwościach studentek i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, którzy dzięki wystawie na kieleckim Dworcu Autobusowym mówią: Patrzcie jacy jesteśmy! - mówi dr Wojciech Domagalski, zastępca dyrektora ds. artystycznych, który wspólnie z dr Magdaleną Leśniak jest kuratorem wystawy.

Partnerzy Dorocznej Wystawy Studentek i Studentów Instytutu Sztuk Wizualnych UJK w Kielcach: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, Dom Kultury Zameczek w Kielcach, Ferment Neobistro / Oh! Fundacja, Galeria Sztuki Współczesnej Oranżeria Domu Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego w Kielcach, Instytut Dizajnu w Kielcach, Kielecka Fabryka Mebli, Kielce kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2029, Park Kultury w Starachowicach, Von Hagen Design Sp. z o.o.,
Związek Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręgu Kielce.

Ekspozycja będzie czynna do 10 września w Punkcie Promocji Kielc (wt. - sob.: 11:00 – 17:00). Wstęp wolny.

Powrót na początek strony