Jeździecka rywalizacja i dobra zabawa przy ul. Ściegiennego

Ponad stu zawodników z czterech województw wzięło udział w XII Świętokrzyskim Mityngu Olimpiad Specjalnych w Jeździe Konnej, który w poniedziałek 7 października odbył się w Ośrodku Rekreacji i Hipoterapii „MAAG” w Kielcach. Gościem uroczystego otwarcia wydarzenia była prezydentka Kielc Agata Wojda.

W jeździeckiej rywalizacji uczestniczyli podopieczni specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych z całej Polski, którzy dobrze czują się w siodle. Zawodnicy mieli okazję sprawdzić się w jeździe po maneżu i pokonywaniu toru przeszkód, samodzielnie lub przy asekuracji. W trakcie zawodów o dobre samopoczucie sportowców i publiczności dbali wolontariusze, proponując zabawy i konkursy. Sportowe zmagania zakończyły się wspólną integracją przy ognisku. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i puchary.

Gospodarzem zawodów po raz kolejny był Ośrodek Rekreacji i Hipoterapii „MAAG”, który położony jest przy ul. Ściegiennego 207. To jeden z najstarszych ośrodków jeździeckich w Kielcach i regionie, od ponad trzydziestu lat specjalizujący się w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

- Jazda konna to nie tylko zabawa, ale też trening oraz świetny sposób na relaks i rozwój, a koń to wspaniały nauczyciel cierpliwości - mówi Wojciech Karliński, prezes „MAAG-u”. - Cieszę się, że mogliśmy ponownie gościć uczestników Świętokrzyskiego Mityngu Olimpiad Specjalnych. To bardzo ważne wydarzenie, podczas którego osoby z niepełnosprawnościami przekraczają swoje granice i sprawdzają się w rywalizacji sportowej. Dzięki temu także doskonalą swoje umiejętności jeździeckie – zaznacza.

Organizatorem Mityngu było Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Świętokrzyskie i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.