„Targi z energią” pełne atrakcji i niespodzianek dla zwiedzających

Prezentacje najnowszych energooszczędnych i ekologicznych technologii, gra miejska, emocjonujący turniej instalatorów fotowoltaiki na żywo i spotkanie z youtuberami branży OZE – to lista atrakcji, które wypełniły 25. edycję Targów OZE w Targach Kielce.

Tegoroczna edycja Targów ENEX okazała się rekordowa. W Targach Kielce pojawiło się ponad 200 wystawców w tym m.in. takie firmy jak SOLTEC, Solplanet, Fronius, Ochsner, Sunprofi, K2 Systems, KENO, Grodno. Na liście wystawców są przedsiębiorstwa z 12 krajów (Polski, Czech, Austrii, Grecji, Holandii, Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii, Chin, Sri Lanki, Singapuru i Turcji). Nie zabrakło także najważniejszych instytucji branżowych podejmujących różne działania i inicjatywy proekologiczne. W 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka zaprezentowały się wiodące firmy z branży oferujące m.in. ekologiczne urządzenia i nowoczesne systemy grzewcze oraz wentylacyjne, producenci, instalatorzy i dystrybutorzy najnowszych rozwiązań fotowoltaicznych, kopalnie surowców mineralnych i spółki zrzeszające przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego czy energetycznego, a także przedstawiciele salonów samochodowych prezentujący najnowsze modele aut elektrycznych.

Zwiedzający Targi ENEX mogli wybrać się do Miasta z Energią - MiastOZE – wielkiej strefy wystawienniczej GLOBEnergia, gdzie prezentowało się ponad 30 wiodących firm w branży oferujących najnowocześniejsze urządzenia dostępne na rynku. W trakcie dwóch dni targów nie zabrakło premier produktowych najnowszych rozwiązań OZE firmy tj.: Corab, SolarEdge, Panasonic, Viessmann czy Mitsubishi Electric. 

W trakcie dwóch dni Targów ENEX odbyły się także spotkania z youtuberami, których pasją są nowoczesne technologie służące oszczędności energii i mające pozytywny wpływ na środowisko. Kielce gościły m.in. Waldka z „Pompa ciepła i PV”, Sławomira – prowadzącego kanał „Panele fotowoltaiczne”, Macieja z „HOLIBOOD - Zdrowy Dom” oraz Michała z kanału „Na prąd po Polsce”.

W tym samym czasie odbywały się Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, czyli kompleksowe spotkanie branży komunalnej.

Powrót na początek strony