Jutro otwarcie Centrum Komunikacyjnego

Oficjalne otwarcie dworca autobusowego po modernizacji, zaplanowane jest na placu przed wejściem do budynku, od strony skrzyżowania ulic Czarnowskiej, Żelaznej i Przemysława Gosiewskiego.

PROGRAM WYDARZENIA:

godz. 13:00 - 15:00 - oficjalne otwarcie

• powitanie zaproszonych gości,
  • przemówienia,
  • uroczyste przecięcie wstęgi, do którego Prezydent Kielc Bogdan Wenta zaprosił m.in. Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego, Wojewodę Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza, byłego Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego oraz przedstawicieli wykonawcy modernizacji obiektu.
  • poświęcenia obiektu dokona biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Marian Florczyk,
  • prezentacja i zwiedzanie Centrum Komunikacyjnego.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz zakrywanie nosa i ust maseczkami podczas zwiedzania obiektu.

godz. 17:00 do godz. 22:00 - na placu przed dworcem od ul. Czarnowskiej odbędzie się cześć wydarzenia, pod nazwą „Kielczanie dla kielczan”:

17:00-19:00 - zwiedzanie dworca przez mieszkańców (dla kilku zorganizowanych grup osób niepełnosprawnych zwiedzanie będzie możliwe już około 16.30)

Dla odwiedzających Centrum Komunikacyjne przygotowano strefę atrakcji, którą zapewnią m.in.: Biuro Wystaw Artystycznych, Dom Kultury „Zameczek”, Energetyczne Centrum Nauki, Geopark Kielce, Instytut Dizajnu, Kielecki Teatr Tańca, Kieleckie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Młodzieżowy Dom Kultury, Muzeum Historii Kielc, Muzeum Zabawek i Zabawy, Politechnika Świętokrzyska i ERC Space & Robotics Event, Teatr im. Stefana Żeromskiego, Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych.

Podczas zwiedzania na peronie dworca będzie można zobaczyć, jak kiedyś i jak dziś wygląda komunikacja miejska. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Kielcach zaprezentuje ikonę kieleckiej komunikacji - przegubowy, kultowy dziś pojazd IKARUS 280.70E. Na szybach autobusu pojawią się stare tablice kierunkowe - relikty z dawnego kieleckiego PKS-u. ZTM Kielce podstawi autobus hybrydowy Solaris Urbino 12 Hybrid.

19:00-21:00 - koncert Mafia Music & KASA

Scenariusz, muzyka, reżyseria: Dariusz Makaruk

Głos: Piotr Fronczewski

Produkcja: MediaCraft

Organizacja produkcji: Anna Pupin

Współpraca: Anna Hołdyńska, Klaudia Gajkowska

Emisja pokazu będzie kilkukrotnie powtarzana w godzinach 21:00-22:00, a także transmitowana on-line na Facebooku Miasta Kielce.

Inwestycja pn. Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach) stanowi jedno z dziewięciu zadań realizowanych w ramach projektu: Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach.

Projekt wart ponad 68 mln zł, uzyskał dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg