Odsłonięcie napisu „I ❤ Kielce”

Co łączy Hollywood, Kuala Lumpur, Amsterdam i Kielce? Już niedługo także w naszym mieście stanie wielkoformatowy świecący, i uwaga! grający napis „I ❤ Kielce”. Uroczystość odsłonięcia 12-metrowego napisu, w którym oprócz liter znajdzie się także miejsce na … serce i scyzoryk odbędzie się 26 maja o godz. 20:30. Imprezę uświetni minirecital Kasi Lisowskiej. Projekt jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Napis jest realizacją wygranego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2022. Jego pomysłodawcami i wnioskodawcami byli: Młodzieżowa Rada Miasta Kielce i Sebastian Michalski. Całość inwestycji realizowało Kieleckie Centrum Kultury.

- Wszystko już wiemy, a napis właśnie jest produkowany. Będzie miał 12 metrów długości i 2,2 m wysokości. Na dodatek serce oraz scyzoryk, który zastąpi literę L, będą pełniły funkcję siedzisk – opowiada dyrektor KCK Augustyna Nowacka.

- Gdy się na nich usiądzie, przygrywać będzie muzyka. Nie byle jaka. Swoje aranżacje utworów Stanisława Moniuszki udostępni nam kielczanin, laureat nagrody Grammy Włodek Pawlik. W końcu napis i Kieleckie Centrum Kultury znajdują się przy placu Stanisława Moniuszki – dodaje wicedyrektor KCK Artur Wijata.

Realizacja projektu kosztuje 150 tysięcy złotych. To jeden z małych projektów inwestycyjnych z ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. – Mam nadzieję, że to miejsce stanie się punktem spotkań młodych i starszych ludzi. Takim sercem, w którym wszyscy będą chcieli się umawiać. W końcu to kielczanie zdecydowali, że taki napis jest potrzebny – dodaje dyrektor Augustyna Nowacka.

„I ❤ Kielce” może stać się także miejscem pamiątkowych zdjęć dla turystów. Ma świecić wieczorami i w nocy. Do aluminiowej konstrukcji, by nie generować wysokich rachunków, włożone zostaną oświetlenia niskonapięciowe LED. Moc oświetlenia będzie można regulować przy pomocy ściemniaczy. Napis zostanie solidnie wykonany z blachy, umocowany na betonowych bloczkach. Jak wygląda, przekonamy się już 26 maja.

Źródło: Kieleckie Centrum Kultury

Powrót na początek strony