Kadzielnia Sport Festiwal wystartował

Pierwsze wydarzenie pierwszej edycji GeoFestiwalu przyciągnęło na Kadzielnię tłumy spragnionych dużej dawki adrenaliny. Na miejscu czeka najdłuższa w Polsce tyrolka, ekstremalne hamaki, drogi wspinaczkowe dla każdego, kajaki na Jeziorku Szmaragdowym, Mistrzostwa Polski w Technikach Linowych i Jaskiniowych, zawody dual slalom, strefa zabaw dla dzieci i strefa chillout.

W sobotę jedną z pierwszych atrakcji był pokaz tańca i akrobacji na szarfie, 40 metrów nad przepaścią, w wykonaniu Magdaleny Czarny. Występ z zapartym tchem podziwiało mnóstwo osób.

Goście chętnie korzystali z przejażdżki kajakiem. Nie brakowało też śmiałków, żeby zrelaksować się w hamakach zawieszonych 40 m nad dniem kamieniołomu. Do dyspozycji są także hamaki bliżej ziemi.

Podczas gry terenowej dzieciaki szukały srebrnych i złotych kamieni, żeby zdobyć nagrody – możliwość ozdobienia torby według własnego pomysłu i przejazd tyrolką.

W sobotę o godz. 19 rozpocznie się ognisko, a o 20 na gości czeka jeszcze Silent Disco, kajaki z pochodniami i kino letnie.

Przypominamy, że pełen atrakcji Kadzielnia Sport Festiwal także w niedzielę, 12 czerwca. Na odwiedzających Kadzielnię czekać będzie m.in. tyrolka, ekstremalne hamaki, kajaki na Jeziorku Szmaragdowym, joga, treningi na szarfach i zawody Down Hill. 

Dostępna będzie także strefa na dzieciaków. Przygotowano tam dla nich:

• Jezioro Jaskiniowe - wyścigi minikajaków na makiecie!
• Gołoborze - gra rodzinna przy stole - kto wywoła lawinę, przegrywa!
• Mini-tyrolka - kto opracuje najdłuższą trasę?
• Kamienna twarz - zrób sobie zdjęcie z hasłem "Kadzielnia rocks!" lub z elementami geologicznego wyposażenia
• Minerały z charakterem! - zdobienie i wystawa znalezisk na Kadzielni.

Dodatkowo odbędzie się terenowa gra kadzielniana "Zajrzyj pod kamień!" Nagrodą będzie możliwość ozdobienia szarych jak wyrobisko toreb, wykorzystując geologiczne szablony przygotowane specjalnie na okazję KSF!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, oprócz zjazdów na tyrolce i wejść do jaskiń. Więcej na profilach Kadzielnia Sport Festiwal i GeoFestiwal Kielce.

Kadzielnia Sport Festiwal to pierwsza część GeoFestiwalu Kielce 2022. Przed nami jeszcze wiele atrakcji w dniach 2 i 3 lipca, podczas Magicznego Festiwalu w Ogrodzie Botanicznym i Festiwalu Małych Odkrywców w Centrum Geoedukacji na Wietrzni.

Powrót na początek strony