Kalejdoskop Barw Polski z zespołem „Mazowsze”

W niedzielę, 30 stycznia o godz. 18.00 na deskach Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Kalejdoskop Barw Polski to flagowy koncert „Mazowsza”, który jest kwintesencją tego, co zespół prezentuje od 73. lat na scenach świata.

zdj. materiały prasowe zespołu "Mazowsze"

Feeria barw, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, śpiew i taniec – wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie! Mazowsze to około 160 artystów, co czyni zespół jednym z największych zespołów pieśni i tańca na świecie. W repertuarze ma tańce z ponad 40 regionów Polski oraz ponad 500 pieśni i piosenek, nie tylko w języku polskim, ale również w językach wszystkich krajów, jakie zespół odwiedził w swej siedemdziesięciojednoletniej historii.

To kolorowe szaleństwo z muzyką wzbudzającą niezapomniane wrażenia, tańcem i śpiewem. W programie koncertu zobaczyć można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najpopularniejsze piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z kilkudziesięciu etnograficznych regionów Polski.

W wirze kolorów pojawią się tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak, oraz tańce regionalne wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami.

Bilety do nabycia w kasie KCK i na stronie kck.bilety24.pl

Powrót na początek strony