Kamil Kuzera trenerem Korony Kielce

Kamil Kuzera został nowym trenerem Korony Kielce. 39-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Kamil Kuzera to wychowanek Korony Kielce, w której stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. W 1999 roku trafił do Wisły Kraków, gdzie zadebiutował w wygranym meczu Pucharu Ligi. Po raz pierwszy w I lidze wystąpił we wrześniu 2001 roku. W latach 2001-2003 rozegrał w barwach krakowskiego klubu cztery spotkania w europejskich pucharach.

W sierpniu 2003 roku został wypożyczony do Korony Kielce. W sezonie 2003/04 strzelił w jej barwach w rozgrywkach III ligi trzy gole. Następnie przebywał na wypożyczeniach w Górniku Zabrze i Widzewie Łódź. W 2006 trafił do Polonii Warszawa, w której spędził trzy lata.

W 2009 przeszedł do Korony Kielce, a przed sezonem 2010/11 został jej kapitanem. W ekstraklasie rozegrał 91 spotkań zdobywając dwie bramki.

W kwietniu 2015 roku zakończył karierę piłkarską jako zawodnik Korony Kielce, obejmując jednocześnie stanowisko skauta świętokrzyskiego klubu. Kilka miesięcy później został asystentem pierwszego trenera rezerw Korony, a w styczniu dołączył do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Żółto-Czerwonych, zostając jednym z asystentów Macieja Bartoszka. 

Współpracował z tym trenerem również w Bruk-Becie Termalica Nieciecza i Chojniczance Chojnice. W 2019 wrócił do Kielc, gdzie pracował jako asystent przy pierwszym zespole po ponownym zatrudnieniu Bartoszka. 

W marcu 2021 Kuzera został tymczasowym trenerem Korony. Po objęciu przez Dominika Nowaka funkcji trenera Żółto-Czerwonych, Kamil Kuzera został ponownie asystentem. Taka sama sytuacja miała miejsce, kiedy to szkoleniowcem Koroniarzy został Leszek Ojrzyński.

29 października 2022 roku Kuzera został tymczasowym trenerem Korony Kielce, po odsunięciu Leszka Ojrzyńskiego od prowadzenia zespołu. 

Kielce to mój dom, Korona to mój klub. Tu stawiałem pierwsze piłkarskie kroki. Czas na nowe wyzwania. Podjąłem się ważnego zadania, chcę zbudować drużynę odpowiedzialną, która walczy i zwycięża. Wierzę, że z Waszym wsparciem osiągniemy cel, bo Korona to nasza wspólna odpowiedzialność - komentuje nowy szkoleniowiec Żółto-Czerwonych, Kamil Kuzera. 

Powrót na początek strony