Policja przypomina dzieciom, dlaczego nie ufać obcym

Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach rozpoczął realizację kampanii profilaktycznej „Nie” propagującej bezpieczne zachowania dzieci w kontaktach z obcymi. Pierwsze spotkanie odbyło się w Punkcie Pomocy Uchodźcom przy ul. Paderewskiego 49/51 w Kielcach. Patronat honorowy nad akcją objął prezydent Kielc Bogdan Wenta. Miasto Kielce jest partnerem przedsięwzięcia.

Zarówno hasło, jak i zasady, które promuje akcja, są proste w odbiorze i szybkie do zamiatania przez najmłodszych. Pełna nazwa kampanii to „Nie - nie ufaj obcemu, informuj dorosłych, ewakuuj się z miejsca zagrożenia”.

Podczas spotkania z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach, policjanci przedstawili przykładowe metody, z jakich korzystają przestępcy w kontaktach z nieletnimi. Dzieci dowiedziały się, jak unikać zagrożeń i co robić, kiedy ktoś, kogo nie znają, zaczepia i proponuje np. słodycze lub zaprasza do zobaczenia czegoś ciekawego. Otrzymały również ulotkę przygotowaną przy współpracy z Kieleckim Parkiem Technologicznym z poradami, jak rozpoznać niebezpieczeństwo, a także opaski odblaskowe na rękę z hasłem kampanii.

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Rozmiar
1. Ulotka NIE.pdf PDF 728.55 KB
Powrót na początek strony