Kandydaci do występu z Mazowszem wybrani

W Kieleckim Centrum Kultury zakończyły się regionalne przesłuchania w eliminacjach do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka. Do kolejnego etapu dostał się m.in. Michał Steciak, który w ubiegłym roku zajął drugie miejsce w finale konkursu i wystąpił na scenie z zespołem Mazowsze.

Konkurs wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku z inicjatywy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. Twórcom tego przedsięwzięcia przyświeca idea upowszechnienia wśród Polaków zarówno tych znanych, jak i rzadko wykonywanych utworów „Mazowsza”, ale również przybliżenie sylwetki patrona konkursu.

Jury w składzie: Angelina Iwaniuk (asystent chórmistrza w Mazowsze), Joanna Litwin (piosenkarka, instruktorka wokalny w MDK w Kielcach) i Tomasz Kot (muzyk, pracownik KCK) zakwalifikowało do kolejnej fazy eliminacji następujących wokalistów:

  • w kategorii wiekowej od 8 do 13 lat: Kamila Guza z Mirowa, powiat szydłowiecki i Emilia Opozda ze Staszowa
  • w kategorii wiekowej od 14 do 19 lat: Miłosz Dobrucki ze Skarżyska-Kamiennej
  • w kategorii 26 lat i więcej: Michał Steciak z gminy Małogoszcz.

Gala Finałowa Konkursu z udziałem laureatów oraz Chóru, Orkiestry i Baletu PZLPiT „Mazowsze” odbędą się w październiku 2023.

Powrót na początek strony